100 pierwszych słówek moje ciało -logo

Edukacyjne książeczki dla maluszków, czyli 100 pierwszych słówek.Moje ciało.

Witajcie. Wracamy do Was z kolejną recenzją – tym razem dla odmiany nie będzie to gra, a książeczka. Seria 100 pierwszych słówek wydawnictwa Kapitan Nauka to edukacyjne książeczki, które wspomagają rozwijanie spostrzegawczości i stymulowanie rozwoju mowy już od najmłodszych lat. Dziś pod lupę bierzemy Moje ciało – zapraszamy do czytania.

100 pierwszych słówek moje ciało - książeczka
100 pierwszych słówek moje ciało – książeczka edukacyjna

100 pierwszych słówek.Moje ciało.

Książeczki z serii 100 pierwszych słówek mają poręczny, mały format, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się w rączkach około dwuletniego dziecka. Książeczka zrobiona jest z grubego kartonu, co sprawia, że jest trwała i na prawdę ciężko ją zniszczyć. Co jest oczywiście wielką zaletą, bo małe rączki potrafią być bardzo destrukcyjne 🙂 Tak więc wykonanie książeczki jest na naprawdę wysokim poziomie. Spokojnie posłuży na długo – nawet w spadku dla przyszłego rodzeństwa czy w młodszej kuzynki/koleżanki. Ilustracje są kolorowe, przyciągają uwagę malucha i umożliwiają mu rozpoznanie różnych obiektów, rzeczy z najbliższego otoczenia.

Na początkowych stronach, jak można się domyśleć, mamy szczegółowo opisane części ciała. Zaczyna się od głowy, którą dziecko chyba zna najlepiej – już od najwcześniejszych miesięcy uczymy, pokazujemy dziecku gdzie jest oko, ucho, nos czy język. Maluch poznaje także piegi czy też kogucika na głowie (naszej córeczce właśnie ten kogucik najbardziej się spodobał i w mig przyswoiła wyraz).

100 pierwszych słówek moje ciało - części ciała
100 pierwszych słówek moje ciało – części ciała

No, ale nasze ciało to także narządy, zmysły i uczucia. Ich także tu nie zabraknie. Dziecko pozna jak dba się o higienę i o zdrowie. Z jakimi przypadkami, sytuacjami można się spotkać u lekarza i jakie emocje towarzyszą nam każdego dnia. Kolorowe ilustracje postaci w książeczce skupiają uwagę i interesują malucha. Dlaczego dziewczynka ma plasterek, a jeszcze inna płacze, jakie emocje towarzyszą kłótni – tu ktoś się złości, tu gniewa. Maluch poznaje cały wachlarz uczuć.

100 pierwszych słówek moje ciało - wspólne oglądanie
Wspólne oglądanie
100 pierwszych słówek moje ciało - poznawanie uczuć
100 pierwszych słówek moje ciało – poznawanie uczuć

Zabawa z książeczką to doskonały sposób na spędzenie czasu – oprócz zabawy mamy bowiem naukę. Maluch uczy się koncentracji i rozszerza słownictwo. Tak więc książeczki z serii 100 pierwszych słówek to świetne narzędzie do stymulowania rozwoju mowy.

U nas książeczki towarzyszą od pierwszych miesięcy. I powiem szczerze, że widzę efekty. Nasza dwulatka bardzo lubi „czytać” i czasami są takie dni, że więcej u nas czytania niż zabawy. Lubi słuchać opowieści, a przy tego typu książeczce można na prawdę dużo dziecku dopowiedzieć. Jedyny tekst w tej książeczce to opis do ilustracji, wiemy kiedy autor ma na myśli strach, a kiedy szczęście. A reszta już w naszych rękach. Lubię takie czytanki opowiadanki 🙂

Na dalszych stronach książeczki widać rozwój człowieka – od płodu, do starości, dziecko poznaje też co to pot, ślina czy krew. U nas furorę zrobiło siusianie na stojąco – dzięki książeczce swobodnie mogłam opowiedzieć o różnicach między dziewczynką a chłopcem. Także w książeczce znajdziemy na prawdę wiele zróżnicowanych treści dotyczących ludzkiego ciała. Jest też zabawa w „znajdź i nazwij”, jest ukazane jak bardzo możemy się od siebie różnić. Czy polecam? Z czystym sumieniem. U nas książeczka już od kilku miesięcy jest na topie. Mała lubi do niej wracać, a ja podziwiam rozwój jej mowy.

100 pierwszych słówek moje ciało - ciekawe i zróżnicowane treści
100 pierwszych słówek moje ciało – ciekawe i zróżnicowane treści

Podsumowanie.

Książeczka Moje ciało z serii 100 pierwszych słówek wydawnictwa Kapitan Nauka to edukacyjna książeczka dedykowana dla najmłodszych dzieci, które dopiero co uczą się mówić. Kolorowe, zabawne ilustracje skupiają uwagę i stymulują rozwój mowy, a zróżnicowane treści uczą malucha wszystkiego o ludzkim ciele i tego co towarzyszy nam każdego dnia – higiena, emocje, zdrowie. Książeczka może pełnić funkcję wsparcia logopedycznego.

Plusy.

+ Poręczny format, w sam raz dla małych rączek.

+ Solidne, ładne wykonanie.

+ Zróżnicowane treści, które interesują malucha.

+ Przystępna cena.

Minusy.

Właściwie nie doszukałam się żadnego:)

 

Grę udostępniło wydawnictwo Kapitan Nauka.

Serdecznie dziękujemy!

Produkty marki Kapitan Nauka znajdziecie na stronie wydawnictwa: klik. 

Koniecznie zajrzyjcie i zapoznajcie się z  produktami dla maluchów, których jest na prawdę sporo. Święta tuż tuż:)

Leave a Reply